Zwalczanie rybików cukrowych

Dajemy 100% gwarancji pozbycia się rybików!

Z powodzeniem stosujemy najbardziej skuteczne metody usuwania insektów w szczególności Rybików Cukrowych takie jak:

  • zamgławianie ULV
  • oprysk ciśnieniowy
  • żelowanie kaskadowe

Likwidacja rybików od 100 zł

Dezynsekcja rybiki metoda żelowania

+48 666 741 317
+48 666 730 275

Kontakt ze specjalistą

Specjalista

Masz pytania?

Likwidacja rybików cukrowych
Vademecum wiedzy o problemie oraz szczegóły procesu dezynsekcji

Rybik cukrowy to mały podłużny owad o długości ok 10mm zazwyczaj o srebrnym kolorze łusek ( dlatego też potocznie nazywane srebrzykami). Rybiki są bardzo zwinne i ruchliwe. Miejscem ich naturalnego występowania jest kuchnia i łazienka jednak przy większych populacjach rozchodzą się za pożywieniem na pozostałe pomieszczenia w lokalu. Rybiki żywią się produktami zawierającymi skrobię, cukry, kleje organiczne, martwe owady i papier. Są mocno odporne na warunki zewnętrzne – bez pożywienia mogą przeżyć nawet około roku. Mogą niszczyć wyroby ze skóry wełny oraz książki ponieważ wydalają klej który potrafi sklejać kartki.

Rybiki zazwyczaj występują w pomieszczeniach zamkniętych i niskiej cyrkulacji powietrza aktywne są przede wszystkim w nocy , uciekają po zapaleniu światła pomimo tego że są szybki i zwinne dosyć łatwo zdiagnozować ich obecność w mieszkaniu w szczególności łazience lub kuchni.

Najczęściej spotykane miejsca występowania Rybików to kuchnia i łazienka z uwagi na to że są te pomieszczenia często mają niewystarczającą cyrkulację powietrza i panuje w nich wilgoć. Występują na podłogach w szafkach kuchennych w okolicach dopływu wody przy prysznicu lub wannie. W innych pomieszczeniach najczęściej występują za listwami przypodłogowymi.

  • Metoda zamgławiania ULV (najbardziej skuteczna) – Metoda ta polega na rozprzestrzenieniu po pomieszczeniach bardzo drobnej kropli mgły (zawierającej specjalistyczny preparat do likwidacji karaczanów), która dzięki preparatowi i swoim właściwością osadza się na powierzchni pomieszczenia dociera do trudno dostępnych miejsc skąd wypłasza karaczany z kryjówek oraz skutecznie likwiduje. Po wykonaniu procesu zamgławiania ULV z mieszkania można korzystać już po 4 godzinach od momentu realizacji.
  • Metoda oprysku ciśnieniowego – polega na zabezpieczeniu pomieszczeń oraz najbardziej newralgicznych miejsc (gdzie występują pluskwy) specjalistyczną cieczą przy pomocy różnego typu opryskiwaczy ciśnieniowych zarówno nisko jak i wysoko ciśnieniowych. Ciecz ta zawiera substancje kontaktowo żołądkowe dzięki czemu insekty likwidowane są poprzez spożycie preparatu lub bezpośredni kontakt z nim. Przy zastosowaniu tej metody należy na 4H opuścić mieszkanie. Po upływie 4H mogą państwo w 100% korzystać z mieszkania
  • Metoda żelowania kaskadowego – polega na rozłożeniu specjalnego żelu kaskadowego który zawiera wysokobiałkowe składniki wraz ze specjalnie dobranymi feromonami które przyciągają rybiki . Żel rozkładamy w najbardziej newralgicznych miejscach występowania rybików tj kuchnia ( szafki kuchenne oraz pod szafkami kuchennymi oraz na podłodze) i łazienka ( szafki okolica wanny lub prysznica oraz na podłodze) oraz w innych pomieszczeniach przy listwach przypodłogowych i na parapetach. Rybiki pobierają żel wracają do kryjówek tam zdychają i są kanibalizowane przez inne osobniki które zarażają się i również zdychają. – Metoda ta jest całkowicie nieinwazyjna, niema konieczności opuszczania mieszkania podczas i po procesie dezynsekcji.

Co mówią o nas klienci

Opinie o firmie Pogromcy Insektów

Najlepsi 2023
Najlepsi 2024

Napisz do nas!

Kontakt

Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy profesjonalistami w zwalczaniu insektów oraz gryzoni.
Zadzwoń lub napisz do nas, rozwiążemy Twój problem!

woj. wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, mazowieckie

Zadzwoń

  • + 48 666 741 317
    + 48 666 730 275