Zwalczanie karaluchów i prusaków

Dajemy 100% gwarancji pozbycia się karaluchów i prusaków!

Z powodzeniem stosujemy najbardziej skuteczne metody usuwania insektów w szczególności karaczanów (karaluchów o prusaków) takie jak:

 • zamgławianie ULV
 • oprysk ciśnieniowy
 • żelowanie kaskadowe

Likwidacja karaczanów od 100 zł

Zwalczanie karaluchów żelowanie

+48 666 741 317
+48 666 730 275

Kontakt ze specjalistą

Specjalista

Masz pytania?

Likwidacja karaczanów
Vademecum wiedzy o problemie oraz szczegóły procesu dezynsekcji

 • Karaluchy/Prusaki ( rodzina karaczanów) chociaż potocznie określane są jako karaluchy są to zupełnie dwa różne gatunki owadów.
 • Insekty te stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia człowieka oraz zwierząt domowych ponieważ przenoszą wiele chorób jak np. salmonellę oraz zarodniki pleśni. Również ich odchody są bardzo szkodliwe ponieważ zwiększają ryzyko alergii, biegunki oraz chorób żołądkowo – jelitowych

Karaczany zazwyczaj aktywne są w nocy lub podczas naszej nieobecności najczęściej możemy je spotkać w miejscach gdzie występują źródła wody np. kuchnia, łazienka. Kiedy w mieszkaniu występuje już większa skala populacji wtedy bardzo często potrafią rozchodzić się na pozostałe pomieszczenia w mieszkaniu.

Najczęściej spotykane miejsca występowania Karaczanów to kuchnia i łazienka z uwagi na to że są tam ujęcia wody. Występują zazwyczaj za listwami przypodłogowymi, w szafkach kuchennych oraz pod szafkami. Migrują do mieszkania zazwyczaj przez wentylacje lub piony kanalizacyjne a w ciepłe dni potrafią migrować pomiędzy sąsiadami nawet elewacją na zewnątrz budynku.

 • Metoda zamgławiania ULV (najbardziej skuteczna) – Metoda ta polega na rozprzestrzenieniu po pomieszczeniach bardzo drobnej kropli mgły (zawierającej specjalistyczny preparat do likwidacji pluskiew), która dzięki preparatowi i swoim właściwością osadza się na powierzchni pomieszczenia dociera do trudno dostępnych miejsc skąd wypłasza pluskwy z kryjówek oraz skutecznie likwiduje. Po wykonaniu procesu zamgławiania ULV z mieszkania można korzystać już po 4 godzinach od momentu realizacji.
 • Metoda oprysku ciśnieniowego – polega na zabezpieczeniu pomieszczeń oraz najbardziej newralgicznych miejsc (gdzie występują pluskwy) specjalistyczną cieczą przy pomocy różnego typu opryskiwaczy ciśnieniowych zarówno nisko jak i wysoko ciśnieniowych. Ciecz ta zawiera substancje kontaktowo żołądkowe dzięki czemu insekty likwidowane są poprzez spożycie preparatu lub bezpośredni kontakt z nim. Przy zastosowaniu tej metody należy na 4H opuścić mieszkanie. Po upływie 4H mogą państwo w 100% korzystać z mieszkania
 • Metoda żelowania kaskadowego – polega na rozłożeniu specjalnego żelu kaskadowego który zawiera wysokobiałkowe składniki wraz ze specjalnie dobranymi feromonami które przyciągają prusaki. Żel rozkładamy w najbardziej newralgicznych miejscach występowania karaczanów tj kuchnia ( szafki kuchenne oraz pod szafkami kuchennymi oraz na podłodze) i łazienka ( szafki okolica wanny lub prysznica oraz na podłodze) oraz w innych pomieszczeniach przy listwach przypodłogowych i na parapetach. Karaczany pobierają żel wracają do kryjówek tam zdychają i są kanibalizowane przez inne osobniki które zarażają się i również zdychają. – Metoda ta jest całkowicie nieinwazyjna, niema konieczności opuszczania mieszkania podczas i po procesie dezynsekcji.

W przypadku zastosowania oprysku ciśnieniowego lub zamgławiania ulv należy opróżnić miejsca w których występuje problem z karaczanami np.: szafki kuchenne , szafy na ubrania, schowki w łóżkach oraz odłączyć wszystkie urządzenia elektryczne szczególnie w kuchni.

Co mówią o nas klienci

Opinie o firmie Pogromcy Insektów

Najlepsi 2023
Najlepsi 2024

Napisz do nas!

Kontakt

Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy profesjonalistami w zwalczaniu insektów oraz gryzoni.
Zadzwoń lub napisz do nas, rozwiążemy Twój problem!

woj. wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, mazowieckie

Zadzwoń

 • + 48 666 741 317
  + 48 666 730 275